Mājokļa kredīts

Mājokļa kredīts ir milzīga finansiāla apņemšanās. Jūs esat iestrēdzis ar savu lēmumu turpmākos gadus un ja Jūs nespējat izpildīt savas saistības, Jūs varat nonākt finanšu grūtībās un Jūsu iegādātais mājoklis var tikt no Jums atsavināts. Lai varētu no tā izvairīties, ir svarīgi meklēt labāko kredīta piedāvājumu, piemēram mājokļa kredītu no bankām, kam parasti ir zemākas procentu likmes.

Jums ir jānovērtē savs finansiālais stāvoklis no aizdevēja skata punkta. Aizdevējs tikai domās par daļu no Jūsu ikmēneša ienākumiem, kad Jūs pieteiksieties mājokļa kredītam. To var saukt par Jūsu rīcībā esošajiem ienākumiem. Tas ir tas, kas ir palicis pāri no Jūsu neto algas, ja ir ievērotas visas citas Jūsu finanšu saistības. Jo lielākas finanšu saistības Jums ir, jo mazāku summu Jūs varēsiet saņemt, piesakoties mājokļa kredītam vai arī Jūsu pieteikums var tikt noraidīts.

Viens no elementiem, kas var palīdzēt Jums kvalificēties kredīta saņemšanai, ir ilgāks kredīta atmaksas termiņš. Jo ilgāks tas būs, jo mazāks ikmēneša maksājums Jums būs jāveic katru mēnesi. Tas proporcionāli palielina procentu summu, ko Jūs galu galā maksājat kredīta termiņa laikā. Lemjot par laika posmu, kurā atmaksāt savu kredītu, ir svarīgi ņemt vērtā kopējo atmaksājamo kredīta summu.

Jums ir arī jāizlemj, kāda veida procentu likmes izvēlēties kredītam. Mājokļa kredīti parasti ietver divu veidu procentu likmes –  vai nu fiksētas vai elastīgas procentu likmes. Fiksētā procentu likme paliek nemainīga visu kredīta atmaksas periodu, neatkarīgi no tā, kas notiek ar procentu likmēm kredītu tirgū. Tas ir lieliski nestabilā ekonomiskajā situācijā, kur ir ļoti iespējams, ka procentu likmes ievērojami palielināsies. Elastīgā procentu likme ir tieši tas – elastīga. Tā mainās atkarībā no kredītu tirgus procentu likmēm. Šī īpašā iespēja ir lieliska, ja procentu likmes krītas.

Tā varētu būt lieliska iespēja izvēlēties ilgāku atmaksas termiņu, kā arī elastīgu procentu likmi. Tādā veidā, ja Jums ir papildus nauda mēneša beigās, Jūs varat veikt papildus atmaksu un samazināt kopējo kredīta atmaksas termiņu.

Kad Jūs veicat pētījumus saistībā ar to, ko Jūs vēlētos iegūt no Jūsu mājokļa kredīta, pārliecinieties, ka Jūs zināt visu par kredītu faktiem, kā arī kredītu noteikumiem un nosacījumiem.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s