Aizņemšanās ieķīlājot nekustamo īpašumu

Finanšu tirgū ir pieejami dažādu veidu kredīti un ir vairāki iemesli tam, kāpēc viens ir labāks nekā citi, un izvēle ir atkarīga no cilvēka finanšu un personīgajiem apstākļiem.

Tas ir saistīts ar faktu, ka īrniekiem nav nekādas ķīlas, uz kura balstīt kredīta piešķiršanu. Tas nozīmē, ka tad, ja aizņēmējs nevar veikt kredīta maksājumus, aizdevējam ir ļoti maz iespēju atgūt savu naudu. Vienīgais, ko aizdevējs var darīt šādā gadījumā, ir reģistrēt saistību neizpildi pret kredīta aizņēmēju, kas nav nekādā veidā nepalīdz aizdevējam atgūt aizdoto naudu. Ja kredīts turpina palikt neatmaksāts pēc tam, tas parādās aizņēmēja kredītvēsturē.

Tas ir iemesls, kāpēc mājokļu īpašniekiem ir vieglāk iegūt kredītu un galvenais iemesls, jo izvēloties šādu kredītu, aizdevējam vienmēr ir iespēja atgūt aizdoto finansējumu, atsavinot aizņēmēja ieķīlāto īpašumu.

Pat tad, kad mājokļa īpašnieks aizņemas kredītu bez ķīlas, galu galā, ja šis aizņēmējs nevar laicīgi veikt kredīta atmaksu, aizdevējs var tik un tā mēģināt atsavināt aizņēmējam piederošo īpašumu.

Protams, daudzos gadījumos māju īpašniekiem ir daudz labāk pieteikties kredītam pret mājokļa ķīlu, ja viņiem ir nepieciešams aizņemties, jo procentu likmes šiem kredītiem parasti ir zemākas nekā kredītiem bez ķīlas.

Neskatoties uz to, ka kredītiem pret mājokļa ķīlu ir zemas procentu likmes, tiem ir arī daudzas citas priekšrocības.

Kredītus pret mājokļa ķīlu var izmantot gandrīz jebkuram mērķim no kāzu izdevumu segšanas līdz auto iegādei, mājas remonta finansēšanai vai pat parādu konsolidācijai, u.c.

Mājokļu īpašniekiem, kuri nav pārliecināti, vai kredīts pret mājokļa ķīlu vai bez ķīlas ir vairāk piemērots tiem, labākais padoms ir doties internetā un izpētīt dažādos piedāvājumus.

Secinājums ir tāds, ka māju īpašniekiem vajadzētu izmantot priekšrocības, ko sniedz tiem piederošais īpašums, savā labā.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s