Mājokļa atsavināšana

Mājokļu īpašniekiem vajadzētu zināt tālākminēto informāciju, lai nenonāktu šādā situācijā! Situācijas realitāte ir tāda, ka ir daudzi veidi, kā tikt galā ar mājokļa atsavināšanu un daudzi no tiem ietver Jūsu mājokļa paturēšanu. Protams, katra mājokļa īpašnieka situācija ir unikāla, un tas, vai Jūs varēsiet efektīvi apturēt atsavināšanas procesu būs atšķirīgi katram indivīdam. Bet vissvarīgākais solis, lai apturētu mājokļa atsavināšanu bieži vien ir pirmais – apziņa, ka Jūsu spēkos ir apturēt šo procesu!

Gudrākā un saprātīgākā rīcība, ko veikt attiecībā uz mājokļa atsavināšanu ir izvairīties no procesa uzsākšanas. Brīdis, kad Jūs sākat pamanīt problēmas ar mājokļa kredīta maksājumu veikšanu, ir laiks, kad Jums ir nepieciešams sazināties ar banku un par to paziņot – šajā gadījumā, godīgums tiešām ir labākā politika.

Tiem, kuri ir vai nu saskārušies ar mājokļa atsavināšanas procesu vai cenšas izvairīties no tā, sazināšanās ar banku bieži vien ļauj iegūt mājokļa kredīta izmaiņas. Ticiet vai ne, banka nevēlas atņemt Jūsu mājokli vairāk, nekā Jūs vēlaties to zaudēt. Lai gan bankas prasmīgi pārvalda finanšu līdzekļus, tās nav ļoti labas īpašumu pārvaldīšanā – nemaz nerunājot par to, ka, tiklīdz mājoklis tiek atsavināts, banka ir atbildīga par nodokļu maksāšanu par īpašumu.

Tādā gadījumā, banka būs vairāk nekā gatava sadarboties ar mājokļa īpašnieku. Izmaiņas bieži vien ir saistītas ar ikmēneša maksājumu samazināšanu uz noteiktu laiku, līdz brīdim, kad mājokļa īpašnieks ir spējīgs maksāt sākotnēji noteiktos maksājumus.

Šis process ir salīdzinoši viegli paveicams un atstās minimālu ietekmi uz Jūsu kredītvēsturi, salīdzinājumā ar  mājokļa atsavināšanu, ko var būt diezgan grūti izdzēst no kredītvēstures. Mājokļa kredītu modifikāciju var piešķirt tikai noteiktos apstākļos, un Jums ir jāpierāda bankai vajadzība pēc izmaiņām. Par laimi, lielākā daļa banku ir elastīgas attiecībā uz to noteikumiem un ir daudz pieņemamu iemeslu, lai pieprasītu un saņemtu šo modifikāciju, tostarp darba zaudējums, militārais dienests, šķiršanās vai laulības, vai ģimenes locekļa nāve. Praktiski jebkuras izmaiņas Jūsu dzīvē, kas varētu negatīvi ietekmēt Jūsu finansiālo stāvokli, ir pieņemams iemesls, lai pieprasītu mājokļa kredīta modifikāciju.

Neatkarīgi no Jūsu individuālās situācijas, Jums ir jāapzinās, ka Jūs varat būt proaktīvi šajā procesā, vai Jūs aktīvi esat iesaistīti atsavināšanas procesā vai Jūs uztrauc, ka tā var kļūt par problēmu nākotnē. Ja Jums sāk rasties problēmas ar kredīta atmaksas procesu, paziņojiet par to bankai cik drīz vien iespējams. Ar pareizu informāciju un apņemšanos, ikviens var izvairīties no mājokļa atsavināšanas.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s