Plāno jaunu māju?

Jūs domājat iegādāties jaunu māju un Jūs esat to meklējuši jau ilgu laiku. Tad, kad Jūs atrodat ļoti labu māju pārdošanā un kredīta procentu likmes ir ļoti zemas, Jūs sākat ātri pieņemt lēmumus, lai iegādātos šo māju. Tomēr, pirms līguma parakstīšanas, Jums būs jāuzdod mājokļa īpašniekam šie pieci jautājumi:

  1. “Vai mājoklim ir kādas nepilnības?”: Šis ir ļoti svarīgs jautājums un Jums to noteikti vajadzētu uzdot. Kad pārdevējs sniedz Jums atbildi, uzmanīgi klausieties tajā. Uzziniet, vai tie izlaiž jebkuru detaļu, ko esat pamanījuši mājā agrāk. Ja pārdevējs ir negodīgs par šo jautājumu, tad pastāv iespēja, ka viņš vai viņa slēpj arī dažus citus faktus.
  2. “Kāds ir mājokļa pārdošanas iemesls?” Šī jautājuma uzdošana nenozīmē, ka Jūs uzdodat personīgu jautājumu. Mājas īpašnieks vienkārši pateiks Jums savu nodomu, kādēļ tie pārdod savu māju un neko citu. Dažreiz šī nelielā informācija, ko pārdevējs sniedz, neatklāj personīgos faktorus. Varbūt īpašnieks vēlas pārdot savu māju, lai iegūtu naudu, ko viņš izmantos kaut kur citur, kas ir vairāk svarīgi, vai viņš vai viņa pārceļas uz citu dzīvesvietu. Tomēr, ja mājas pārdevējs norāda, ka viņš vai viņa pārceļas prom sakarā ar dzīvesvietas grūtībām, Jums vajadzētu izpētīt sīkāk šo informāciju.
  3. “Pārbaudiet apkārtni”: cilvēki vēlas dzīvot mājā, kur ir labas kaimiņattiecības. Jautājiet pārdevējam par apkārtni, un viņš vai viņa atklās savu perspektīvu. Ja viņi ir dzīvojuši tur diezgan ilgu laiku, viņi būtu ļoti labi pazīstami ar kaimiņiem. Lietas, par ko Jums vajadzētu jautāt, ir, vai apkārtne ir skaļa. Kādi cilvēki dzīvo šajā teritorijā? Cik tālu ir veikali? Vai te ir kādi parki?
  4. “Komunālie maksājumi”: Komunālie maksājumi atšķiras gandrīz katrā mājā. Tas ir atkarīgs no dažādiem faktoriem, piemēram, logu izmēriem, izolācijas u.c. Novērojumi parāda, ka daudzi pircēji iegādājas māju steigā, un tad pēc tam saskaras ar augstām komunālo pakalpojumu izmaksām. Tāpēc šis jautājums ir arī jāuzdod pārdevējam.
  5. “Labākās iezīmes mājā” šis ir jautājums, ko pārdevēji tiešām vēlētos atbildēt. Šīs detaļas ļaus Jums zināt, vai māja ir piemērota Jums.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s