Kā pārdomāti un lietderīgi iegādāties pārtiku

Pārdomāta pārtikas iegāde ietaupa naudu un laiku. Ieteicams veidot nepieciešamo pārtikas produktu sarakstu, ko katrs ģimenes loceklis var papildināt, un  ne biežāk kā pārdienas iegādāties pārtiku. Ja katram produktam tūlīt iesim pakaļ uz veikalu, tērēsim daudz laika. Ja neveidojam savlaicīgu pārtikas sarakstu, noteikti kaut ko aizmirsīsim nopirkt. Šāds iegādājamo produktu saraksts ne tikai ietaupa laiku, bet liek arī taupīgāk iepirkties, liek mērķtiecīgi virzīties uz tiem pārtikas plauktiem, kuri ietverti sarakstā, nevis acīm klīst pa visu veikalu, kur izvietoti daudz mārketinga slazdu. Mārketinga slazdi ir – galvenajās ejās novietoti grozi ar mazsvarīgiem produktiem un  saldumiem, nevajadzīgas lietas ar lielām atlaidēm. Daudzi mārketinga slazdi tiek mērķēti uz bērnu auditoriju, tāpēc būtu vēlams bērnus un pusaudžus neņemt līdzi, iepērkot pārtikas produktus. Ir ļoti nepatīkami noskatīties kā vecāki velk nost brēcošus bērnus no konfekšu un  rotaļlietu plauktiem.

Jo mazāk naudas, jo lielāka nepieciešamība iegādāties ilgtspējīgus produktus – miltus, eļļu sāli, cukuru, olas, gaļu. Manuprāt vislietderīgākais produkts ir milti. No tiem var pagatavot gan pamatēdienu –  makaronus, gan saldo ēdienu – pankūkas. Ilgtspējīgos produktus var ilgi uzglabāt. Ilgtspējīgos produktus ieteicams iegādāties lielā daudzumā veikalos – noliktavās, kur tie dabūjami lielos iepakojumos par zemākām cenām. Protams jāseko līdzi reklāmām par veikalu atlaidēm un pēc iespējas tās jāizmanto.

Ļoti neekonomiski ir pirkt tādus izstrādājumus kā bulciņas, dārzeņu un gaļas salātus, gaļas bumbiņas un dažādus pusfabrikātus. Visu ko varam pagatavot mājās paši, nevajadzētu pirkt, bet vajadzētu pirkt  tikai šiem  izstrādājumiem nepieciešamās izejvielas. Mājas apstākļos var pagatavot lielos daudzumos pelmeņus, frī  kartupeļus un ielikt tos saldētavā. Veikalā var nopirkt  zemenes, cukuru un izvārīt ievārījumu vai arī tās var ielikt saldētavā. Vecākās paaudzes cilvēki daudz paši konservē. Ļoti lēts iznāk pašizgatavots galerts. Tirgū cūkas vai liellopu kauli galerta pagatavošanai maksā mazāk par vienu eiro, bet veikalā viena kilograma galerta cena ir ap pieciem eiro. Tādā veidā ietaupīsim  naudu, nebūs tik bieži jāiet uz veikalu, produkti būs bez kaitīgām piedevām. Protams būs neparedzētas situācijas, kad nāksies kaut ko nopirkt no pusfabrikātiem, bet tai nevajadzētu kļūt par sistēmu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s