Nauda, kredīts un dzīve ar tiem

Par naudu saka – tā meklē savu īpašnieku, tāpat kā Tu – viņu. Principā strādā izskaidrojumiem nepakļāvīga un netverama formula: ja Tev vajadzēs, tad Tev būs. Daudzi dzenas pakaļ naudai, nesaprazdami, kādēļ tās vēl joprojām nav. Vai viņi ir padomājuši par to, kas patīk „viņu” naudai? Varbūt Tavai naudai patiks, ja paiesi tai pretī – pārstāsi skriet tai aiz muguras, bet pagriezīsies aplī pa kreisi un – dosies to satikt. Protams, tās ir brīvas pārdomas par tēmu nauda un finanses, kas tomēr arī var būt labs starts materiālo līdzekļu iegūšanai. Jo arī šo naudas filozofiju var izskaidrot dažādi, piemēram, ar pasaku palīdzību. Kāds tēvs saviem dēliem novēlējis māju ar dārzu un teicis, ka dārzā apracis naudas podu. Tikko tēvs nomiris, tā dēli ķērušies pie darba un pārrakuši visu zemi no viena stūra līdz otram, bet podu nav atraduši. Taču ievērojuši, cik auglīga ir augsne dārzā, sastādījuši dārzeņus un iesējuši labību. Pēc dažiem gadiem dēli varējuši apgādāt ne vien savas ģimenes, bet arī vest pārpalikumu uz tirgu. Tad tikai tie sapratuši, ka tēvs novēlējis dārzu, kurā patiešām atrodams naudas pods, tikai – pašu rokām nopelnāms.

Ja Tev tomēr nav izdevies mainīt virzienu un iegūt naudu citiem līdzekļiem, var mēģināt tēmēt uz ātrajiem kredītiem. Tomēr jāatceras, ka arī šī nauda kādreiz ir jāatdod, bet ātro kredītu gadījumā – jo īpaši drīz.

300,- EUR bez procentiem izklausās tik vilinoši, vai ne? Par šādu summu Pērnavas ūdens atrakciju parks ar roku sasniedzams. Bet 300,- EUR vidējiem ienākumiem ir liela nauda – ja tā jāatdod vienā reizē, un Tev vajadzīga visa summa, nevis, piemēram, lai segtu dažu eiro iztrūkumu pirms algas. Padomā, vai vari to atļauties: kāda būs Tava dzīve, saņemot nākamo algu, no kuras tieši puse (vai pat vairāk) būs jāatdod parāda atmaksai. Vispirms parēķini, cik jānomaksā par neatliekamajām vajadzībām (pārtika, komunālie maksājumi, transports), lai tad aprēķinātu iespējamo aizņēmuma summu http://www.zuz.lv. Esi prātīgs – aizņemies apdomīgi!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s